Warsztaty

TANIEC IZRAELSKI – NOSTALGIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ, 16.0.2013 (sobota), g. 16.00 – 17.30, Menora Info Punkt, Plac Grzybowski 2

Jak to możliwe, że tańce które powstawały kilkadziesiąt lat temu, w zupełnie innych warunkach tworzącej się tożsamości izraelskiej są wciąż atrakcyjne dla tańczącej społeczności? Co się w nich zmienia, a za czym w nich tęsknimy?
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poznać klasyczne tańce izraelskie z nowej perspektywy: jeden taniec – dwa klimaty. To będzie czas nauki i świetnej zabawy!

Prowadzi: Monika Leszczyńska
Wstęp na warsztaty jest bezpłatny

„Harkada- Warszawa tańczy po izraelsku”, 11.05.2013 (sobota), g.17.30-18.30, Klub Palladium (ul. Złota 7/9)

Zapraszamy na warsztaty tańca izraelskiego, które poprowadzi światowej sławy choreograf Oren Ashkenazi. Warsztaty będą okazją do nauki podstaw tańców izraelskich, a rytmy hory i nigunów przeniosą uczestników w krainę opowieści o miłości, tęsknocie i ojczyźnie.

Projekt przygotowany przez JCC Warszawa.

„Clilim Becwaim- Malowane dźwięki”, 12.05.2013 (niedziela), g.12.00-14.00, Muzeum Historii Żydów Polskich

Warsztaty dla dzieci (od 5 lat) łączące sztuki plastyczne z muzyką. Odbędziemy muzyczną podróż w głąb kultury żydowskiej. Spróbujemy nadać dźwiękom muzyki żydowskiej
kolory i kształty. W niekonwencjonalny sposób zilustrujemy m.in. święto Pesach, wesele pod chupą i inne tradycje żydowskie a naszym przewodnikiem będzie muzyka klezmerska grana na żywo przez zespół Sztetl.

Projekt przygotowany przez JCC Warszawa.