O festiwalu

Festiwal Nowa Muzyka Żydowska to owoc dążenia do ukazania szerszej publiczności zarówno żydowskiej tradycji muzycznej, jak i jej nowoczesnej odsłony. To niezwykłe spotkanie z autentycznymi, wrażliwymi artystami pokazuje, jak kultura i tradycja może stać się inspiracją w poszukiwaniu nowoczesnym, intrygujących brzmień, będących nierzadko muzycznymi eksperymentami. Impreza ta odbywa się w Warszawie, a na scenie można usłyszeć zarówno wykonawców z Polski, jak i ze świata. 

Muzyka żydowska swoje korzenie ma w Biblii i jej historia sięga tysięcy lat. Współczesna twórczość żydowskich artystów to nie tylko muzyka sakralna, ale także jazz, pop czy rap. Muzycy pokazują, że tradycji nie trzeba odrzucać, ale można umiejętnie wykorzystać ją jako punkt wyjścia i inspirację do tworzenia nowych brzmień. To właśnie organizatorzy chcą pokazać szerszej publiczności, zapraszając do uczestnictwa w kilkudniowym festiwalu, w którym można podziwiać na scenie gwiazdy polskiej i światowej żydowskiej muzyki. 

Organizatorem festiwalu jest Fundacja NADAYE, a partnerem festiwalu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Koncerty odbywają się w Warszawie, m.in. w Synagodze imienia Nożyków, a na scenie w poprzednich edycjach można było zobaczyć takich artystów, jak DJ Lenar, Bum Bum Orkestar i Raphael Rogiński. 

Zapraszamy do zainteresowania się festiwalem i skorzystania z tej niezwykłej okazji do spotkania się na żywo z prawdziwą żydowską kulturą i tradycją.