Jacaszek

BRAMY NIEBA – JACASZEK – VOCAL VARSHE [PL]

14/ 04 – czwartek godz. 19.00, Muzeum Polin, ul. Anielewicza 6

Michał Jacaszek to artysta niezwykły – kompozytor i multiinstrumentalista, jeden z najoryginalniejszych przedstawicieli polskiej muzyki elektronicznej, autor muzyki teatralnej i filmowej, z powodzeniem koncertujący na całym świecie.
W najnowszej odsłonie jego twórczości towarzyszyć mu będzie formacja Vocal Varshe, którą tworzy troje młodych wokalistów znakomicie interpretujących wokalistykę synagogalną.
„Bramy Nieba” projekt stworzony specjalnie na Festiwal powstał pod wpływem wrażeń jakie u Jacaszka wywołały reliefy autorstwa wybitnego amerykańskiego abstrakcjonisty Franka Stelli oraz przedwojenne zdjęcia i rysunki drewnianych synagog.
Świat który się narodził – muzyczny świat Michała Jacaszka to nowatorskie dzieło, muzyka eteryczna, pełna głębokich mistycznych emocji, obrazów i dźwięków przenikających czas i przestrzeń.
Zjawiskowy elektroakustyczny pejzaż, w którym śpiew Vocal Varshe doskonale splata się z brzmieniami wyczarowywanymi przez Jacaszka tworzy unikalne, wychylające się zza zasłony historii dzieło, gdzie współczesne środki wyrazu w pełni splatają się i korespondują ze światem, który pozostał już tylko na starych fotografiach i w reliefach Franka Stelli. Dopełnieniem całości będzie niezwykła oprawa wizualna przygotowywana przez Sylwestra Łuczaka.

– Michał Jacaszek – elektronika
– Olga Wądołowska – mezzosopran
– Anna Woźnicka – sopran
– Jakub Sitarski – tenor
– Sylwester Łuczak – wizualizacje
– Anna Śmiszek-Wesołowska – wiolonczela

Projekt specjalny powstał dzięki wsparciu Muzeum Polin